Güzel maçlara ev sahipliği yapan UFC Fight Island 7 gecesinde ana maçta 22 galibiyet ve 6 mağlubiyete sahip eski tüy sıklet şampiyonu Max Holloway’i ve 22 galibiyet ve 5 mağlubiyete sahip Calvin Kattar’ı izledik. 5 raunt süren bu maçın her anı dolu dolu geçti diyebiliriz. Maçta yaşananları yazmadan önce iki dövüşçünde kariyerlerine kısaca bakalım.

Profesyonel MMA kariyerinde 22 galibiyet ve 6 mağlubiyete sahip olan Max Holloway; Jose Aldo, Brian Ortega ve Frankie Edgar gibi iyi isimler karşısında güzel galibiyetler aldı. Eski tüy sıklet şampiyonu Max Holloway 11 Aralık 2016 tarihinde Anthony Pettis’ten devraldığı tüy sıklet şampiyonluk kemerini 15 Aralık 2019 tarihine kadar müthiş bir şekilde korumayı başardı. Ancak 15 Aralık 2019 tarihinde UFC 245 gecesinde Alexander Volkanovski karşısına çıkan Holloway kemerini rakibine kaptırdı. 12 Temmuz 2020’de UFC 251 gecesinde tekrar Volkanovski ile dövüşen Max Holloway yine rakibine mağlup oldu.

Kariyerinde 22 galibiyet ve 5 mağlubiyete sahip olan Calvin Kattar, en son 16 Temmuz 2020’de Dan Ige ile dövüştü ve hakem kararıyla galip geldi. Ondan önce UFC 249 gecesinde Jeremy Stephens ile dövüşen Kattar, rakibini 2. rauntta nakavt ederek galip geldi. UFC kariyerinde yalnızca Renato Moicano, Zabit Magomedsharipov ve en son Max Holloway karşısında mağlubiyet aldı.

Bruce Buffer’ın harika anonsundan sonra gonk çaldı ve maç başladı. Her iki dövüşçüde maçın başlarında maça ve rakibine ısınmak için küçük yumruk ve tekmeler kullandı. Ancak ilerleyen dakikalarda Max Holloway oldukça sert yumruklarla rakibini bir hayli yordu. Max Holloway’in maçın bitmesine yakın Calvin Kattar’ın karnına vurduğu döner tekme Calvin kattar’ın canını yaktı. Son saniyelerde iyice gaza gelen Max Holloway sert yumruk kombinasyonları sayesinde rakibini oldukça sarstı. İlk raundu ayakta tamamladılar.

İlk raunt oldukça sert geçti dedik ama 2. raunt Max Holloway kafeste harikalar yarattı. Calvin Kattar neredeyse rakibine hiç vuramadı. Max Holloway yumruk kombinasyonlarına birde dirseklerini ekledi ve rakibinin yüzünü dağıttı. Daha ikinci rauntta Calvin Kattar’ın yüzü kana bulanmıştı. Maçın bitmesine son 5 saniye kala Max Holloway rakibine önce sağ direk ardından yüksek tekme atarak rakibini neredeyse nakavt ediyordu. Ama Calvin Kattar şanslı olmalı ki raunt bitti.

Calvin Kattar ayakta o kadar yoruldu ki artık rakibini yere almak istedi ve 3. rauntta bunun denemelerini yaptı ama başarısız oldu ve diğer rauntlarda olduğu gibi maç ayakta devam etti. Max Holloway o kadar gaza gelmişti ki artık rakibiyle dalga geçercesine dövüşmeye başladı. 4. ve 5. rauntlarda maç esnasında sık sık rakibine laf attı. Max Holloway maçın tamamlanmasına yakın artık yumruklarını değil dirseklerini konuşturdu ve rakibini fazlasıyla sarstı. Calvin Kattar artık ayakta durmaya zorlanıyordu.

5 raunt süren harika maçın sonucu hakem kararına kaldı ve galip gelen taraf Max Holloway oldu.