UFC Fight Night 179: Marlon Moraes vs. Cory Sandhagen İncelemesi

175


Abu Dhabi’de ki UFC Dövüş Adası yine harika maçlara sahne oldu. Geçtiğimiz Pazar sabahı UFC Fight Night 179 kartına ev sahipliği yapan Dövüş Adasında ana maçta horoz sıkletin iki önemli ismi Marlon Moraes ve Cory Sandhagen karşı karşıya geldi.

Sandhagen bir önceki maçına kadar UFC’de mükemmel bir ivmeyle yükselmişti ve kemer maçına doğru ilerliyordu. Fakat UFC 250 kartında sıkletin bir diğer önemli ismi Aljamain Sterling’e karşı submission ile kaybetmişti.

Marlon Moraes ise sıklette Henry Cejudo’ya karşı kemer maçına çıkmıştı ve 3. raundda teknik nakavtla maçı kaybetmişti. Daha sonrası Jose Aldo’nun horoz sıkletteki ilk maçında kendisiyle karşılaşmış ve split decision ile maçı kazanmıştı. 

Maçı inceleyecek olursak, Cory ilk raund uzunluk avantajını kullanarak tekme mesafesinden oldukça etkili oldu. Cory daha çok alçak tekmeleriyle istediği isabetleri buldu Moraes ise içeri girip yumruklarıyla etkili olmaya çalışıyordu.

İkinci raund Cory Sandhagen harika bir Spinning Kick (döner tekme) ile Marlon Moraes’i nakavt etti.

İlk raunddaki etkili performansını ikinci raundda harika bir vuruş sonrası nakavtla süsleyen Cory Sandhagen kusursuz bir performans sergileyerek maçı kazandı.