UFC’nin Las Vegas’da düzenlediği bu müthiş gecede ana maçta 19 galibiyet 6 mağlubiyete sahip eski welter sıklet şampiyonu Tyron Woodley ve 16 galibiyet ve 2 mağlubiyete sahip eski geçici unvan sahibi Colby Covington’u izledik.

Her iki dövüşçünün de kariyerlerini kısaca inceleyecek olursak Tyron Woodley en son 8 Eylül 2018 tarihinde İngiliz dövüşçü Daren Till’i submission ile mağlup ederek kemerini başarılı bir şekilde savunduktan sonra işler onun için hiç yolunda gitmedi. Daren Till dövüşünden sonra 3 Mart 2019 tarihinde welter sıkletin şu anki şampiyonu Kamaru Usman ile dövüştü ve hakem kararıyla mağlup oldu. Hemen hemen bir yıllık aranın ardından 31 Mayıs 2020 tarihide Gilbert Burns karşısına çıktı ve ona da 5 raundun sonunda hakem kararıyla mağlup oldu.

Colby Covington kariyerinde yalnızca 2 mağlubiyetle başarılı bir şekilde dövüş hayatında ilerliyor. 10 Haziran 2018 tarihinde Rafael dos Anjos karşısında geçici kemer için mücadele etti ve 5. raundun sonunda hakem kararıyla kemerin sahibi oldu. 3 Ağustos 2019 tarihinde Robbie Lawler’a karşı kemerini başarılı bir şekilde savundu ve bundan 4 ay sonra gerçek kemerin sahibi olmak için Kamaru Usman ile kafese girdi ancak 5. raundun son dakikalarında Usman’a nakavt olarak kemer hayallerine şimdilik veda etti.

İlk raunt başladığında kısa bir süre birbirlerini küçük tekmelerle tarttılar ancak Colby Covington 40. saniyede rakibinin bacaklarına sarılarak onu yere aldı. Colby Covington yerde dövüşmeyi istese de Tyron Woodley bir an önce ayağa kalmak istedi. Yerden kalktıktan sonra dövüş raundun sonuna kadar ayakta devam etti.

Covington ve Woodley ikinci raunda ilkine göre daha sert başladı. Raundun ortalarında Colby Covington rakibinin bacaklarına dalıp onu yere almak istedi ancak Tyron Woodley güzel bir savunmayla Covington’un bacağından yakalayıp onu yere aldı ancak rakibini çok kısa süre yerde tutabildi. Ayağa kalktıklarında Bir süre giyotin denemesinde bulundu ancak Colby Covington kurtulmayı başardı.

Son rauntta Tyron woodley Colby Covington’un boğazını sıkarken tam Covington artık pes edecek dediğimiz sırada birşeyler oldu ve Tyron Woodley acılar içinde maçı bırakmak zorunda kaldı. Maçın galibi Colby Covington oldu.