UFC Minneapolis Ana Maçında Büyük Değişiklik!

30 Haziran tarihinde yapılacak olan UFC Minneapolis etkinliğinin ana maçını yalnızca birkaç gün öncesine kadar Tyron Woodley ve Robbie Lawler yapacaktı. Fakat Tyron Woodley’nin antreman sırasında yaşamış olduğu talihsiz el sakatlığı onu bu maçtan alıkoydu. Yapılan açıklmamaların ardından Robbie Lawler’ın yeni rakibinin Daren Till olduğu söylendi ancak bu sabah kararlar yine değişti.

ESPN kaynaklı açıklamalara göre Francis Ngannou ve Junior dos Santos arasında planlanmakta olan karşılaşmanın UFC Minneapolis etkinliğinin ana maçında yapılacağı belirtildi.

Eski ağır sıklet şampiyonu Junior dos Santos 21 galibiyet ve 5 mağlubiyet ile Nijerya’lı dövüşçü Francis Ngannou karşısına çıkacak. En son geçtiğimiz mart ayında yapılan UFC Wichita gecesinde Derrick Lewis’e karşı 2. raundda teknik nakat ile galibiyet almıştı.

Francis Ngannou ise 13 galibiyet 3 mağlubiyet ile J. dos Santos karşısına çıkıyor. En son Cain Velasquez ve Curtis Blaydes ile yaptığı maçlarını ilk dakikalarda nakavt ile almayı almayı başarmıştı.