UFC Moskova Kartında Büyük Değişiklik! Alexander Volkov Greg Hardy İle Karşılaşacak

UFC Moskova kartına sayılı günler kala son dakikada süpriz bir gelişme yaşandı. Ağır sıklette 7. sırada olan Rus dövüşçü Alexander Volkov’un rakibi Junior Dos Santos sakatlık sebebiyle maçtan çekildi. Junior Dos Santos’un yerini alan isim ise UFC’nin son zamanlarda en çok tartışmaya sebep olan isimlerden biri olan Greg Hardy oldu.

Greg Hardy henüz geçtiğimiz hafta UFC on ESPN 6 kartında dövüşmüştü. Rakibi Ben Sosoli’yi 3 raund sonunda puan ile yense de raund aralarında astım spreyi kullanarak skandal bir kural ihlali yaptığı için maçın sonucu “No Contest” olarak değiştirilmiş ve maç geçersiz sayılmıştı. Henüz bu sporda çok yeni olan Greg Hardy UFC’de 4 maça çıktı 2 galibiyeti, 1 diskalifiye mağlubiyeti ve bir de no contest sonuçları aldı. Henüz Top 15 içerisinden bir isimle karşılaşmamış Greg Hardy’nin açık ara en büyük testi Alexander Volkov’a karşı olacak. Hazırlanma süresi bu kadar kısayken ve Hardy henüz ilk 15 içerisinden biriyle karşılaşmamışken bu eşleşmenin yapılmasının süpriz olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Alexander Volkov vs. Gred Hardy karşılaşması gecenin yan ana maçı olacak. UFC Moskova kartının ana maçı ise merakla beklenen Zabit Magomedsharipov vs. Calvin Kattar karşılaşması olacak.