UFC on ESPN 11 Sonuçları

UFC Las Vegas’taki merkezinde dövüş gecelerine devam ediyor. UFC Apex Center bu sefer UFC on ESPN 11 etkinliğine ev sahipliği yaptı ve yine heyecan dolu maçlar izledik.

Gecenin ana maçında ağır sıklette Curtis Blaydes ile Alexander Volkov karşılaştı. Curtis Blaydes, maçtan önce “25 dakikalık ayakta geçen bir savaş izlemek istiyorsanız bu maçı muhtemelen izlememelisiniz çünkü rakibimi yerden kaldırmamayı planlıyorum.” gibi bir tweet atmıştı. Maç pazarlama stratejisi pek de alışık olmadığımız bir şekilde olan Curtis Blaydes, gerçekten de dediğini yaptı diyebiliriz. Ağır sıklette takedown rekoru kıran Curtis Blaydes rakibi Alexander Volkov’u tam 14 kez takedown etti. Güreşiyle maç boyunca etkili olan Curtis Balydes özellikle 3 raund güreşiyle maçı domine etti. Son iki raund oldukça yorgun gözüken Blaydes yine de kontrollü şekilde dövüştü ve 5 raund sonunda 49-46, 48-47, 48-46 skor kartlarıyla maçı kazanan Curtis Blaydes oldu. 

Maç sonu röportajında Blaydes, rakibi Volkov’un beklediğinden çok daha güçlü olduğunu, özellikle de bacaklarının güçlü olduğunu ve onu takedown etmenin kolay olmadığını söyledi ve bu galibiyetle beraber kemer maçına daha da yaklaştığını ekledi.

Gecenin yan ana maçı ise geceye damga vurdu. Tüy sıklette karşı karşıya gelen Josh Emmett - Shane Burgos karşılaşması beklentileri fazlasıyla karşıladı ve harika bir mücadele oldu.

Shane Burgos maç boyunca öne adımlayarak baskı kurmaya çalışsa da Emmett karşılaşma boyunca boksuyla çok etkili oldu. Nerdeyse attığı her yumruğunu nakavt yumruğu gibi savuran Emmett, net isabetler buldu fakat Burgos’u yıkamadı. Shane Burgos, çenesinin sağlamlığını ve ne kadar dayanıklı olduğunu gösterdi. 2. raund Burgos da maçın içine dahil oldu ve istediklerini daha çok yapmaya başladı fakat son raundda Josh Emmet iki kere rakibini knockdown ederek büyük avantaj sağladı ve maçı 29-28, 29-28 ve 29-27 lik skor kartlarla Josh Emmett kazandı. Emmett röportajında maçın ilk 15 saniyesinde çapraz bağlarının sakatlandığını açıkladı. Emmett, kemer maçına yaklaşmak için artık sıralamada kendinden üst sıradaki isimlerle karşılaşmak istediğini söyledi.

Ana kartta diğer karşılaşmaların sonuçları:

Raquel Pennington - Marion Renau (UD)

Belal Muhammad - Lyman Good (UD)

Jim Miller -  Roosevelt Roberts (Submission, Armbar)