UFC on ESPN 15: Pedro Munhoz vs. Frankie Edgar İncelemesi

Las Vegas’ta yapılan UFC on ESPN 15 gecesinde ana maçta 23 galibiyet 8 mağlubiyete sahip ABD’li Frankie Edgar ve 18 galibiyet 5 mağlubiyete sahip Brezilyalı Pedro Munhoz’u izledik.

Maçı anlatmadan önce kısaca her iki dövüşçünün de kariyer geçmişine bakacak olursak, Frankie Edgar bundan önce ki son dövüşünü Güney Koreli “Korean Zombie” lakaplı Chan Sung Jung karşısında yaptı ve ilk rauntta rakibine nakavt oldu. Bundan kısa bir süre önce 28 Temmuz 2019 tarihinde yapılan UFC 240 etkinliğinde Max Holloway’in kemerini almak için dövüşmüştü ancak 5 raundun sonunda hakem kararıyla mağlup oldu.

Frankie Edgar

Pedro Munhoz ise en son 9 Haziran 2019 tarihinde yapılan UFC 238 gecesinde Aljamain Sterling ile dövüştü ve hakem kararıyla mağlup oldu. Ondan önce Cody Garbrandt ve Bryan Caraway gibi isimlere karşı nakavtlı galibiyetler aldı.

Pedro Munhoz

Her iki sporcunun da kariyerlerini kısaca özet geçtiğimize göre artık maç esnasında yaşananlara geçebiliriz. Her iki isim de ilk raunda oldukça hızlı başladı. Raundun başından itibaren sert tekme ve yumruklar atıldı. Bir raunt boyunca adeta kick boks müsabakası seyrettik.

İkinci raundun başlarında Frankie Edgar rakibini yere almak için hamleler yaptı. Edgar ilk iki denemesinde başarısız olsa da üçüncüsünde rakibini yere alabildi ancak tekrar ayağa kalkmaları kısa sürdü. Pedro Munhoz, Edgar’ın altından kaçmaya çalışırken Edgar müthiş bir suplex pozisyonu yakaladı ancak bunu verimli kullanamadı. Frankie Edgar ilk raunttan itibaren öyle sert ve etkili vuruşlar yaptı ki Pedro Munhoz’un yüzü epey yara aldı.

UFC on ESPN 15: Pedro Munhoz vs. Frankie Edgar

Üçüncü raunt tıpkı ilk raunt gibi ayakta geçti. Raunt boyunca Pedro Munhoz’dan rakibinin aynı bölgesine sert alçak tekmeler gördük. Munhoz adeta rakibi Frankie Edgar’ı ayakta duramaz hale getirmek istedi.

Dördüncü raunt başladığında Pedro Munhoz rakibine yine sert bir alçak tekme atmak istedi ama Edgar tekmesini yakaladı ve onu yere aldı. Ancak diğer rauntlarda olduğu gibi Pedro Munhoz rakibinin altından kolayca sıyrılmayı başardı.

Son raunda geldiğimizde yine ayakta geçen bir maç seyrettik. Maçın sonunda galip gelen taraf hakem kararıyla Frankie Edgar oldu.