UFC on ESPN 20: Chiesa vs. Magny

“Bir grappler ile bir striker karşılaşırsa ne olur?” sorusunun onlarca yanıtı var. Fakat Michael Chiesa bunların çoğunu kabul etmiyor. Kaybettiği maçlarında bile rakiplerini yere çekip üzerlerinde baskı kurabilen Chiesa, Khabib’i hatırlatan tarzıyla UFC’nin en çok “rear naked choke” ile maç bitiren 3. dövüşçüsü.

2021’in 2. eventi 20 Ocak Çarşamba günü yapıldı. Holloway vs. Kattar kartına cevap verircesine bol bol submission ve grapplinge sahne olan gece, son maçıyla kendisini mükemmel bir şekilde özetledi.

Büyük çoğunluğu yerde geçmiş olan maçta her ne kadar rakibini bitirememiş olsa da, maçı büyük oranda rakibinin üzerinde geçirip, “ground n’ pound”larla puan toplayan Chiesa, hakem kararıyla gecenin anakartını kazandı.

İlk roundu ayakta geçen maçta Magny kontra bekletirken Chiesa’nın daha hareketli olduğunu gördük. Chiesa’nın takedownuyla biten roundda kayda değer herhangi bir olay olmadı.

Sonraki roundlarda rakibi üzerindeki baskısını iyice arttıran Chiesa, ayağa kalkılan nadir anlarda dahi üstünlüğünü koruyarak ard arda kazandığı maç sayısını 4e çıkarttı.

Striking açısından fakir geçen maçta karşılıklı “submission” denemelerinden iki taraf da sonuç alamadı.