UFC on ESPN 4 Dos Anjos vs Edwards: Ön İnceleme

UFC geçen haftaki Sacramento etkinliğinin ardından bu hafta Texas’ta ESPN kartıyla karşımızda olacak. Bu kartın ana müsabakası hafif orta siklette dövüşen iki elit dövüşçü Rafael Dos Anjos ile Leon Edwards arasında gerçekleşecek.

RDA, hafif orta siklete çok hızlı bir giriş yapıp ilk üç müsabakasını kazandıktan sonra geçici kemer müsabakasında Colby Covington’a mağlup olmuştu. Dönüşünü ise şu anki şampiyon Kamaru Usman’a karşı yapmış ve o dövüşü de puanla kaybetmişti. Bir sonraki müsabakasında kendisi gibi hafif sikletten hafif orta siklete geçiş yapan Kevin Lee ile karşılaşan RDA, güzel bir performans sergilediği müsabakanın 4. raundunda rakibini pes ettirip yeniden galibiyetle tanışmış oldu.

Rakibi Leon Edwards ise UFC’deki son 7 maçını kazanan ve yükselen bir grafik çizen bir isim. Vicente Luque, Albert Tumenov, Bryan Barberena, Donald Cerrone ve Gunnar Nelson gibi güçlü isimleri kapsayan bu seriye RDA’i de eklemeyi hedefleyen Edwards’ın bir sonraki basamağında kemer müsabakası ya da Jorge Masvidal bulunuyor. Jorge Masvidal ile UFC London etkinliğinde kameralar karşısında kavgaya tutuşan Edwards’ın bu arbedede kaşı açılmış ve yüzünde kanlar belirmişti. O günden bu yana Jorge ile karşılaşmak için can atan Leon bu dövüşü kazanabilirse amacına ulaşabilir. Büyük ihtimalle ayakta geçecek olan bu dövüşte RDA rakibini yere alabilirse BJJ’sini kullanıp Edwards’a zor anlar yaşatabilir. Edwards “point fighter” olarak adlandırabileceğimiz türden bir dövüşçü. Yani kontrollü ve gerektiğince hamleler yapan ve teknik dövüşmeyi seven bir dövüşçü. Teknik bir strateji savaşı izleyeceğimiz bu dövüşün galibini kemer öncesi son bir müsabaka daha bekleyecek gibi.

Gecenin diğer müsabakaları şu şekilde:

Walt Harris vs Alexey Oleynik
Greg Hardy vs Juan Adams
James Vick vs Dan Hooker
Alexander Hernandez vs Francisco Trinaldo
Ben Rothwell vs Andrei Arlovski
Alex Caceres vs Steven Peterson
Irene Aldana vs Raquel Pennington
Sam Alvey vs Klidson Abreu
Jennifer Maia vs Roxanne Modafferi
Ray Borg vs Gabriel Silva
Mario Bautista vs Jin Soo Son