UFC Ottawa Ana Maç İncelemesi

Dün gece Kanada'nın başkenti Ottawa şehrinde gerçekleşen UFC Ottawa gecesinin belki de en heyecanlı maçını Al Iaquinta ve "Cowboy" lakaplı Donald Cerrone yaptı. Maç boyunca inanılmaz dakikalara şahitlik ettik ve bunları sizler için yazdık şimdiden keyifli okumalar.

İlk raund biraz temposu düşük başladı. Her iki dövüşçü de raund boyunca ayakta dövüşmeyi tercih etti. Son saniyelerde Al rakibini yere alma girişiminde bulundu fakat başarısız oldu. İki isimde ayakta iyi olsalarda Cowboy biraz daha ön plana çıkmayı başardı. Al'ın kafasına atmış olduğu tekmeler onu yaralayıp sarsmaya yetti.

İkinci raund birinci raunddan farksızdı. Fakat biraz daha hareketli geçti. Al Iaquinta'nın son 10 saniye kala attığı sağ kroşe Cowboy'u hafiften sarsar gibi oldu. Seyircisinin yüreği ağzına gelmedi değil. 

Al üçüncü raunda almış olduğu sert yumruk ve tekmeler yüzünden suratı yaralı bir şekilde maça başladı. Cowboy raundun bitimine on saniye kala Iaquinta'ın çenesine sert bir yumruk atarak onu knockdown etti. Al yere düşer düşmez onun gardına girip yerde yumruklamaya devam etti. Belki bu knockdowna biraz daha erken ulaşabilseydi lauqinta'yı teknik nakavt ile bitirebilirdi. Ama ne yazıkki sadece son on saniye kalmıştı.

Dördüncü raunda girilmişti ve daha birinci dakika bile bitmeden Cowboy, Iaquinta'nın yüzüne doğrudan tekme atarak onu yine knockdown etmeyi başardı. Fakat bu sefer Al kendini hızlı toparladı ve Cowboy'un yerde yüzünü yumruklamasına izin vermedi. 

Son raundun son saniyelerine doğru karşılıklı sert yumruklaşmalar izledik. Son on saniyeye girildiğinde Cowboy uçan diz atmak istedi fakat Al bundan sıyrıldı fakat ayağa kalkamadı ve Cowboy kısa sürse de yerde birkaç yumruk atma fırsatı yakaladı.

Maç hakem kararı ile Donald "Cowboy" Cerrone'ye verildi. Maçın ardından Cowboy, Conor McGregora'a "benimle haziran ayında dövüşmek istermisin? Eğer istersen ben hazırım" dedi.

Sizce bu maç gerçekleşirse galibi kim olur? Yorumlar kısmına yazmayı unutmayın.