UFC Raleigh Sonuçları

191


UFC Raleigh gecesinin ana maçında Curtis Blaydes ile Junior Dos Santos karşı karşıya geldi. Son yenilgisi Francis Ngannou’ya karşı olan Curtis Blaydes daha sonrasında Justin Willis ve Shamil Abdulkharimov’u yenerek tekrar yükselişe geçmiş ve ağır sıklet sıralamalarında kendini yukarılara taşımıştı. Curtis’in rakibi Junior Dos Santos da 2018 yılında kafese geri dönüşü sonrası Ivanov, Tai Tuivasa, Derrick Lewis galibiyetleriyle 3 maçlık seri yakalamıştı fakat Junior Dos Santos en son maçında Francis Ngannou’ya karşı nakavt olup yenilmişti. 

İki dövüşçü de bu maçı kazanıp ağır sıklet sıralamasındaki yerini sağlamlaştırmak istiyordu.

Maçta tempoyu elinde tutan isim Curtis Blaydes oldu. Etkili güreşiyle tanıdığımız Curtis Blaydes maçı zaman zaman yere götürmek için hamleler yaptı fakat Junior Dos Santos’un takedown savunması gayet iyiydi rakibinin kendisini yere almasına izin vermedi. İlk raund sonuna doğru Curtis Blaydes ayakta boksuyla baskısını Junior’a daha da hissettirmeye başladı.

İkinci raund da ise Curtis Blaydes sol sağ kombinasyonuyla Junior’u sarstı ve üzerine gidip, tellere yakın şekilde kapanan rakibini nakavt ederek kazanmayı başardı. Kariyerinde güreşiyle ön plana çıkan Curtis Blaydes bu karşılaşmada boksunuda çok geliştirdiğini ve git gide daha iyi bir seviyeye geldiğini göstermiş oldu. Maçtan sonra röportajında Curtis Blaydes kemer maçını istediğini belirtti.

Gecenin yan ana maçında ise Micheal Chiesa Rafael Dos Anjos ile karşılaştı. Maç boyunca istediklerini yapan, oyun planını uygulayan Chiesa güreşteki etkinliğini kullanarak maça ağırlığını koydu ve 3 raund sonunda 30-27, 29-28, 29-28 şeklindeki skor kartlar sonucunda maçı kazandı. Kariyerinin en önemli galibiyetini alan Chiesa welter sıklette Condit, Diego Sanchez ve Rafael Dos Anjos galibiyetleri ile beraber 3 maçlık bir seri yakaladı. Micheal Chiesa röportajında Colby Covington ile karşılaşmak istediğini belirtti.

Gecenin diğer sonuçları şu şekilde

Alex Perez - Jordan Espinosa Round 1 Submission(Arm triangle choke)

Angela Hill - Hannah Cifers (Round 1 TKO)

Jamalah Hill - Darko Stasic (UD)