UFC Sacramento : Aspen Ladd vs Germaine de Randamie İncelemesi

Dün gece S Sport aracılığıyla izlediğimiz UFC Sacramento gecesinde heyecanlı dakikalara şahitlik ettik. UFC'ye 5-0 lık karne ile gelen Aspen Ladd UFC'de bugüne kadar yaptığı 3 maçı kazandı ve karnesine 8 galibiyet yazdırmayı başardı. Ancak Sacramento gecesinde kariyerinde yalnızca 3 mağlubiyeti olan Germaine de Randamie karşısında çok da şanslı olamadı. 

Aspen Ladd kilo keserken birtakım rahatsızlıklar yaşadı. Bu rahatsızlığını belirgin bir şekilde son tartılarda gördük. Birçok UFC fanı bu rahatsızlığının ona yenilginin ne olduğunu göstereceğini söyledi. Öylede oldu.

Maçın başlamasından 20 saniye sonra Aspen Ladd yüzüne aldıği bir yumruk yüzünden kendini yerde buldu ancak hızlı bir şekilde rakibine doğru dönüp yumruklarına karşık vermeye çalışsa da iş işten çoktan geçmişti. Herb Dean hızlı bir şekilde araya girdi ve maçı durdurdu. Herb'ün bu hamlesi tıpkı Lawler vs. Askren maçında olduğu gibi tartışmaya yol açtı.

Aspen Ladd ise maçtan sonra rakibini tebrik ederek Herb Dean'e kızgın olmadığını söyledi ve bu güzel gece Aspen Ladd ve Germaine de Randami maçı ile son buldu.