UFC Vegas 15 Anthony Smith vs. Devin Clark İncelemesi

”Kimse için basamak olmayacağım. Yükselmeyi düşünüyorsanız benimle dövüşmemelisiniz.”

UFC Vegas 15 gecesinden önce bu sözleri sarfeden hafif ağır sikletinin 6 numarası Anthony Smith gecenin ana maçında Devin Clark ile karşı karşıya geldi.

Kariyerinde 33 kez kazanıp 16 kez kaybeden, 32 yaşındaki Smith tecrübeli bir isim olarak maça çıksa da son 4 maçında yalnızca 1 kez kazanmıştı. Diğer yandan rakibi Clark son 2 maçını kazanmış, kariyerinde 12 kez galip gelirken 4 kez ise mağlubiyeti tatmıştı.

 

Maç başlar başlamaz Smith’in üzerine adımlayan Clark ayakta bir karşılık bulamayıp rakibi tarafından direk yere alındı. Yerde ilk anlarda rakibinin üstünde olan isim Smith iken devam eden sürede Clark üste çıkmayı başardı. Full guard pozisyonunda kalan ve rakibinin bacaklarını bir türlü geçemeyen Devin Clark maçın henüz 3. dakikasında Anthony Smith’e yakalandı. Rakibine Triangle Choke kuran Smith, Devin Clark’a pes etmekten başka bir çare bırakmadı.

 

Sırtı yerdeyken oldukça tehlikeli olan Smith bir rakibini daha submission ile pes ettirmeyi başararak maçı kazandı ve 34. galibiyetini almış oldu.