Güzel dövüşlere tanıklık ettiğimiz UFC Vegas 23 gecesinde ana kartın 2. maçında Brezilyalı Mackenzie Dern ve ABD’li Nina Nunes’i izledik. Nina Nunes anne olduktan sonraki ilk maçına çıktı. Maçın incelemesine geçmeden önce her iki dövüşçünün de kariyerlerini kısaca inceleyelim.

Mackenzie Dern:

Brezilyalı Mackenzie Dern, BJJ ustası Wellington Dias’ın kızıdır. Dern, babası sayesinde küçük yaşlarda BJJ sporuyla tanışıp dövüş kariyerine start verdi. Profesyonel MMA kariyerinde 11 galibiyet ve yalnızca 1 tane mağlubiyete sahip olan Mackenzie Dern’ün tek yenilgisi Amanda Ribas karşısında oldu.

Nina Nunes:

UFC kadınlar tüy sıklet şampiyonu Amanda Nunes’in eşi olan Nina Nunes, profesyonel MMA kariyerinde 10 galibiyete ve 7 mağlubiyete sahip. Bundan bir önceki dövüşünde yani UFC 238 gecesinde Tatiana Suarez’e karşı hakem kararıyla mağlup olmuştu. Öncelerinde ise Randa Markos, Claudia Gadelha gibi isimlere karşı galibiyetler aldı.

LAS VEGAS, NEVADA - DECEMBER 14: Amanda Nunes of Brazil and Nina Ansaroff pose for a portrait during the UFC 245 event at T-Mobile Arena on December 14, 2019 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images)

Ana kartın 2. maçı için gong çaldı ve maç başladı. Maça yumruk ve tekme kombinasyonlarıyla başlayan ikili bir süre birbirlerini tarttıktan sonra Mackenzie Dern, anlaşılan ayakta dövüşmek istemedi ve güzel bir take down ile rakibi Nina Nunes’i yere aldı. Nina Nunes yerde rakibini bir süre lock down’a aldı. Kurtulmak için çeşitli hamleler yapmaya çalıştı ancak bir BJJ ustasının kızı karşısında tüm bu hamleler yetersiz kaldı. Mackenzie Dern rakibini arm bar tekniği ile pes ettirerek gecenin galibi oldu.