UFC Vegas 31: İslam Makhachev vs. Thiago Moises İncelemesi

''Kaçabilirsiniz ama saklanamazsınız. Ben burdayım'' 

UFC Vegas 31 gecesinin ana maçında yenilgisiz, emekli şampiyon Khabib Nurmagomedov'un mirasının en büyük adayı Dağıstan'lı İslam Makhachev ile Thiago Moises karşı karşıya geldi. Hafif siklette ilk 10'dan kendine rakip bulmakta zorlanan Makhachev arkasına aldığı Khabib Nurmagomedov ile çok diri ve özgüveni yerinde bir görüntü çizerek kafese girdi.

Maç İncelemesi

Her zaman ki gibi ters gardıyla başlayan İslam rakibini tellere doğru adımlayarak itti. 4 dakika kadar birbirlerini tartan ikilinin üstün basan tarafı beklendiği üzere İslam oldu ve 4. dakikada çok güzel bir takedown ile rakibini söküp yere vurmayı başardı. Moises yerde pek hasar almamış gibi görünsede raunt bitip köşeye gittiğinde burun kemerinde bir açılma olduğu görüldü.

İlk 3 raunt birbirinin benzeri olup İslam'ın üstünlüğüyle geçerken, kariyerinin ilk 5 rauntluk maçına çıkan İslam Makhachev herhangi bir yorgunluk belirtisi göstermedi ve o güçlü profilini korudu. Maçın tamamında olduğu gibi birçok kez yerde rakibinin arkasına yerleşen Makhachev 4. rauntta aradığı submission pozisyonunu yakaladı ve rakibini 'Rear Naked Choke' ile pes ettirerek maçı kazandı.

Peş peşe 8. galibiyetini alan İslam Makhachev için sırada ne var?

Eski şampiyon Rafael Dos Anjos ile maçı daha önce iptal olan İslam Makhachev şüphesiz ki bir sonraki rakip olarak Rafael'i isteyecektir. Dağıstan'ın yeni temsilcisine artık onu kemere götürebilecek isimler lazım. Her geçen gün üzerine koyarak ilerleyen İslam Makhachev köşesinde yer alan Khabib Nurmagomedov gibi bir dominasyona ulaşıp kemeri tekrar Dağıstan'a götürebilecek mi?