UFC Vegas 31: Miesha Tate vs. Marion Reneau

Miesha Tate harika geri dönüş yaptı!

Miesha Tate vs. Marion Reneau

UFC Vegas 31 gecesinde birbirinden güzel, kıran kırana geçen maçlar izledik. Bu gecenin yan ana maçında tam 5 yıl aradan sonra UFC kafesine geri dönen başarılı dövüşçü Miesha Tate'i ve Marion Reneau'yu izledik. Bu güzel mücadeleyi sizlere anlatmadan önce her iki dövüşçünün de kısaca kariyerlerini inceleyelim.

Miesha Tate:

Kariyerinde 19 galibiyet ve 7 mağlubiyet bulunan Miesha Tate, az önce yukarıda da belirttiğim üzere tam 5 yıl, gerek anne olması sebebiyle gerek başka nedenlerden dolayı dövüşmeye ara verdi. Ancak 5 yılın ardından müthiş bir şekilde bıraktığı yere geri döndü. 

En son maçını 13 Kasım 2016 tarihinde Raquel Pennington karşısında yapan Miesha Tate, rakibine karşı 3 raundun ardından hakem kararıyla mağlup oldu. Ondan önce UFC'nin korkulan dövüşçüsü, çifte şampiyon Amanda Nunes ile dövüşen Tate, bu maçta da Nunes'e karşı submission ile mağlup oldu. 2016 yılında zorlu rakiplerle karşılaşan Miesha Tate, yılın ilk maçını Holly Holm ile yapmıştı ve 5. raundun sonlarına doğru rakibini submission ile pes ettirerek maçı kazanmıştı.

Marion Reneau:

Dövüş kariyerinde 9 galibiyet ve 8 mağlubiyet bulunan Marion Reneau son zamanlarda adından yenilgilerle bahsettiriyor. art ardına 5 maçında da yenilen Marion Reneau, bu maçından önceki son maçını 21 Mart tarihinde Macy Chiasson karşısında yaptı. ve hakem kararıyla mağlup oldu. 

Raquel Pennington, Yana Kunitskaya, Cat Zingano gibi ismler karşısında çıktığı maçlarda hakem kararıyla maçları hep kaybetti. 

Maç İncelemesi:

Gong sesiyle birlikte ilk raund başladı. Her iki dövüşçü de birbirlerini tartmak için uzun bir süre yakın temsata bulunmadı. Özellikle Miesha Tate uzun zamandır dövüşöediği için olayı biraz yavştan aldı. Ancak raundun bitimine son 2 dakika kala Miesha Tate artık rakibine alışmış olmalı ki onu yere alma çalışmalarına başladı. Marion Reneau yerde kötü olduğunu bildiği için yere gitmeyi hiç istemedi. Raundun bitimine yakın Miesha Tate istediğini elde etti ve rakibini yere aldı. Bir süre yerde mücadele ettiler. Ancak bu mücadele rakibini bitirmeye yetmedi.

İkinci raunt iki dövüşçü de birbirlerini iyice tanıdığı için biraz daha hızlı bir şekilde aksiyona girdiler. Yerde dövüşmek isteyen Miesha Tate raundun ortasında müthiş bir take down ile rakibini yere almayı başardı. Miesha Tate yerde rakibine sert darbeler vurarak ve submission denemelerinde bulunarak rakibini raundun sonuna kadar yerde turmayı başardı.

Marion Reneau 3. raunda rakibine yüksek tekme atarak başladı ancak tekmesi isabetsiz oldu. Art arda yumruk kombinasyonlarıyla rakibine yürüyen Tate attığı sol direk ile izleyenleri heyecanlandırdı. Rakibini tellere sıkıştıran Miesha Tate tekrardan yere gitti. Yerde bir süre rakibini kontrol eden Miesha Tate, çok beklemeden rakibini savunmasız bıraktı ve sert yumruk darbeleriyle rakibini mağlup etti. Teknik nakavtla gecenin kazananı oldu.