Oldukça tecrübeli bir isim olan Aleksei Oleinik (59-13-1) UFC Dövüş Gecesi’nde, Derrick ”The Black Beast” Lewis ile karşılaştı. Ağır siklette izlediğimiz bu karşılaşmada Lewis sikletinin 4 numarası iken Oleinik 10 numarasıydı.

Lewis şaşırttı

Maç başlar başlamaz patlayıcı bir güç ile rakibine saldıran ve yüksek tekme ile isabet arayan Lewis henüz ilk saniyeden hepimizi heycanlandırsada büyük strike gücünü konuşturmak yerine rakibini yere almayı tercih etti. Bu seçim her maçında nakavt arayan ve bulan ağır yumruklara sahip Lewis için pek mantıklı görünmüyordu. Zaten yere almaya çalıştığı rakibi Oleinik submission becerileri ve tecrübesi yüksek bir isimdi. Beklenildiği gibi yerdeki Lewis kontrolü kısa sürdü ve Oleinik üste çıkmayı başardı. Oleinik avantajlı bir pozisyona geçtiği andan itibaren yoğun submission ataklarına başladı. Zaten nakavt gücü çok yüksek olan Lewis’i yere alması, maçı yerde götürmesi gerekiyordu ve Lewis bu durumu Oleinik’e altın tepside sunmuş oldu. Fakat Rus dövüşçü bu avantajıyla rakibini bitiremedi, Lewis’in her ne kadar güreşi çok iyi olmasa da böyle bir gücü özellikle ilk rauntda yerde tutup bitirmek imkansız gibi görünüyordu. Oleinik ilk rauntun son 10 saniyesinde bile Americana ile bir submission arasa da birşey elde edemedi.

2. raunt başladı ve maç bitti!

2. raunt başlar başlamaz Lewis uçarak bir diz denedi, kafaya isabet bulamasa da rakibini vuruşun etkisiyle sarstı. Ardından tam çeneyi yakaladığı bir sağ kroşe ile knockdown buldu. Ardından Oleinik’in üstüne kara bulut gibi çöken Lewis yerde seri ve sert vuruşlarıyla rakibini bitirdi ve taktik nakavt ile kariyerine bir galibiyet daha eklemiş oldu. Klasikleşen maç sonu galibiyet sevincinden de bizi mahrum etmedi.