UFC, kemerlerin el değiştirdiği, knockoutların havada uçuştuğu bir kartla standartlarını korumaya devam etse de son zamanlardaki GOAT tartışmaları, eski formunu kaybeden, kontratlarını iptal etmek istediğini duyuran dövüşçüler arasında Dana White için durumun pek de parlak gözükmediğini düşünüyoruz.

Bildiğimiz gibi eski P4P birincisi Khabib geçenlerde emekliliğini ilan etmiş, Adesanya yenilmezlik unvanını kaybetmişti. Tüm bunların üstüne eski welter sıklet şampiyonu Tyron Woodley’ in emeklilik ilanı niteliğinde bir maç ortaya koyması ve çoğusunun ağır sıklet GOAT’ı kabul ettiği Miocic’in 2. raundda Ngannou’ya kemerini teslim etmesi üzerine PPV getirebilecek dövüşçüler bir bir UFC sahnesinden silinmeye başladı.

Jon Jones Bırakıyor mu?

Khabib’in emekliliğinin ardından P4P listesinde tekrar birinci sıraya yükselen Jon Jones, Twitter’dan dövüşmek için Ngannou’yu istediğini açıkladı. Aynı zamanda UFC yönetimine eleştiriler yönelttiği tweetlerinde emekli olmak istediğinin de sinyallerini verdi.

UFC’nin Altın Çocuğu ve Yeni İngiliz

Tüm bunlar olurken PPV kralı Conor McGregor’a da ayrı bir paragraf açmak lazım. Emeklilik ilanından ve dönüşünde aldığı yenilginin ardından McGregor saflarından fazla ses çıkmıyor. Dustin Poirier ile bir üçleme peşinde olan eski şampiyon krallığını tekrar kazanmak için -dedikodulara göre- 10 temmuzu bekliyor.

UFC, Cage Warriors’tan “Paddy the Baddy” ile kontrat imzaladı! Şimdilik bu yeni dövüşçü için bir şeyler söylemek zor olsa da bu imza Dana’nın sorunlarına çözüm olabilecek bir karakter arayışının sonucu olabilir.