Ünvan Birleştirme Maçı Nakavtla Bitti. Dağıstanlı Khabib’den Sonra Dağıstanlı Beterbiev Rüzgarı!

342

Bu sabah Philadelphia’daki Liacouras Center önemli bir maça ev sahipliği yaptı. Birçok ünlü yıldızın akın ettiği gecede, Dağıstanlı IBF hafif ağır siklet dünya şampiyonu Artur Beterbiev ile Ukraynalı WBC hafif ağır siklet dünya şampiyonu Oleksandr Gvozdyk ünvan birleştirme maçında karşılaştı.

İki yenilgisiz şampiyonun karşılaşması büyük heyecana sahne oldu. Maçın ilk raundlarlarından itibaren Gvozdyk daha önceki maçlarından uzak bir görüntü ortaya koydu. Önceki maçlarında kontrollü ve kararlı bir oyun sergilemesine alışkın olduğumuz Gvozdyk, Beterbiev maçında çekingen ve kırılgan bir oyun sergileyerek maça başladı. Mental açıdan yeterince hazır olmadığı görülen Ukraynalı şampiyon, istediği net vuruşları bulamadı ve ilk raundlarları kaybetti. Gvozdyk’in aksine çok kararlı ve hızlı başlayan Beterbiev rakibi üzerinde baskısını ilk raundlarlardan itibaren hissettirdi. Raundlar ilerledikçe daha sert yumruklarla rakibini yıpratmayı başardı. 10. Raundda gelindiğinde ise hakem maçı daha fazla devam ettirmedi ve Beterbiev teknik nakavtla kazanan taraf oldu.

Böylece Dağıstanlı boksör, IBF kemerini korumanın yanısıra WBC kemerini de kazanarak büyük bir başarı elde etti. Gvozdyk ise ilk yenilgisini almış oldu. Kariyerine 2 dünya şampiyonluk kemeriyle nağmalup devam eden Beterbiev’in, bir sonraki rakibinin WBA şampiyonu Kırgız boksör Dmirty Bivol olması bekleniyor.

Vasiliy Lomachenko, Bob Arum ve Oleksandr Usyk Maçı Ring Kenarından Takip Ettiler
Tyson Fury de Maçı Takip Edenler Arasındaydı