Vladimir Klitschko, Wilder v Fury Rövanşını Hakkında Konuştu

Abu Dhabi’de katıldığı bir konferansta basına konuşan ağır sikletin efsane şampiyonu Vladimir Klitschko, boksa geri döneceği haberlerinden Wilder v Fury rövanşına kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

44 Yaşındaki Ukraynalı eski şampiyon, boksa geri dönüş planlarının olmadığını açıkça belirtti. Wladimir Klitschko, artık aile hayatıyla meşgul olduğunu ve ringe dönmek için hiçbir planı olmadığını belirtti. Ancak geri dönerse bunu sadece bir rekor kırmak için yapabileceğini söyleyerek, yine de geri dönüşe açık kapı bıraktı.

Wilder ile Fury arasında yapılacak rövanşa da değinen Klitschko, Fury’nin 22 Şubat’ta kazanacağını umduğunu söyledi.
Wladimir Klitschko: “Ya Wilder nakavta ulaşacak, yada Fury puan ile kazanacak. Şahsen Wilder’a çok saygı duyuyorum. Daha önce benim eğitim kampımda bulundu. Ringde beraber zaman geçirip boks yaptık. O harika bir adam ve muhteşem bir boksör. Çok iyi bir nakavt yüzdesine sahip, muhtemelen ben de dahil olmak üzere şu ana dek ağır siklette kimse onun kadar nakavt yüzdesine sahip değil. Ama 22 Şubat’ta Fury’nin kazanmasını umuyorum. Çünkü Fury’nin kazanması bu spor açısından daha iyi olacaktır. Yeni heyecanlı maçlar için kapılar açılabilir.”

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan eski İngiliz şampiyon David Haye de, bir dönem Wilder’la sparring yaptığını ve daha önce kimsenin ona Wilder kadar sert vurmadığını söylemişti. (Haye, Klitschko ile de karşılaşmıştı) Klitschko da Wilder’ın çok ağır yumrukları olduğunu, yumruk gücüne saygı duyduğunu söyledi. Ancak Wladimir Klitschko 22 Şubat’ta Tyson Fury’i zafere daha yakın taraf olarak görüyor