Volkan Ozdemir'in Yeni Rakibi Belli Oldu! Rakip Tanıdık Bir Sima!

Bilindiği üzere Volkan Oezdemir UFC London’da kıyasıya geçen müsabaka sonrası octagondan hakem kararıyla mağlup ayrılmıştı. Çok yakın geçen dövüş sonrası, çoğu otorite ve medya skor kartları maçın galibinin Volkan olması gerektiğine işaret çekti. Bu dövüşün üzerinden henüz 2 hafta bile geçmemişken Volkan Oezdemir’in yeni dövüşü açıklandı.

İsveç’in başkenti Stockholm 1 Haziran’da Jon Jones’un son iki mağduru Alexander Gustafsson ve Anthony Smith dövüşüne ev sahipliği yapacak. UFC bu gecenin ana kartına Volkan Oezdemir’i de eklediğini açıkladı. Oezdemir’in rakibi hepinizin yakından tanıdığı bir isim. Gökhan Saki’nin UFC açılış maçı kampında ona yardımcı olmak için İstanbul’a gelen Ilır Latifi!

Latifi son olarak UFC 232’de Corey Anderson’a karşı dövüştü ve hakemlerin ortak kararıyla dövüşten mağlup ayrıldı. 35 yaşındaki İsveçli dövüşçü öncesindeki 6 dövüşün 5’ini kazanmıştı ve büyük bir çıkış yakalamıştı. Volkan Oezdemir ise 2017’de fırtınalar gibi esmiş ve kemer müsabakasına çıkmış ve Daniel Cormier’e mağlup olmuştu. Sonraki süreçte yaptığı iki dövüşten de çok talihsiz yenilgilerle ayrıldı. 

İki dövüşçü için de yeniden çıkış yapma fırsatı sunan bu müsabakanın galibi sizce kim olur?