UFC ‘nin yollarını ayırdığı kafileden olan Yoel Romero bu hafta başında Bellator MMA ile birden fazla dövüş için kontrat imzaladı.

Pek çok kişi UFC’ nin Romero ile yollarını ayırdığı haberini şaşkınlıkla karşılarken UFC başkanı Dana White yaptığı açıklamada Romero’nun sadece yollarını ayıracakları pek çok önemli isimden biri olduğunu söylemişti.

Dana White konuyla ilgili “Yıl sonu için çok ciddi bir daralmadan geçiyoruz. Yıl sonu gelmeden yaklaşık 60 kişiyle yollarımızı ayırmayı düşünüyoruz. Yoel son 5 maçının 4’ünü kaybetti ve 44 yaşında mevcut dövüşçü grubumuz çok kızışmış durumda , yıl sonu büyük isimler ile yolumuzu ayırıcaz. Büyük isimlerin gittiğini göreceksiniz. ” açıklamalarında bulundu.

UFC kariyerini ortasıklet olarak geçiren Romero, kariyerinin ilk 5 yılında hafif ağırsıklet olarak dövüşmüştü. Süpriz bir kararla geçtiğimiz günlerde Ariel Helwani ile yaptığı röportajda Bellator’da hafif ağırsıklet klasmanında dövüşmek istediğini söyledi. Ayrıca emeklilikten dönüp Bellator MMA ile sözleşme yapmış olan Anthony ‘Rumble’ Johnson ile olası bir maçın yüksek olduğunu açıkladı.