Zirvede Büyük Çarpışma: Charlo v Harrison 2

Charlo kardeşlerden süper welter siklette dövüşmeye devam eden Jermell Charlo, geçtiğimiz yıl 31 galibiyet ile WBC süper welter siklet şampiyonu olarak yoluna dolu dizgin devam ederken, Tony Harrison engeline çarpmıştı. Daha önce Jerret Hurd ile dünya şampiyonluk maçına çıkıp kaybeden Harrison, ikinci kez eline geçen fırsatı geri tepmedi. New York’ta gerçekleşen maçta, WBC’nin yenilgisiz şampiyonu Jermell’e karşı çok başarılı bir performans sergileyen Harrison, ortak hakem kararıyla dünya şampiyonluk kemerini beline takmıştı.
Şampiyonluğu kaybeden Jermell Charlo’nun Haziran ayında Meksikalı Jorge Cota’yı nakavt etmesinin ardından rövanş görüşmeleri başlamıştı. Nihayetinde Charlo, bu gece Harrison karşısında ünvanını yeniden kazanmak için ringde çıkacak. Harrison ise ilk ünvan koruma maçında kemerini aldığı rakibiyle karşılaşacak.

Maç öncesi son yüzleşme tartıda oldu. Jermell Charlo 153.5 Ibs tartım verirken, şampiyon boksör Harrison 153.2 Ibs tartım verdi. İki boksör bu gece sabaha karşı Toyota Arena California’da WBC süper welter siklet dünya şampiyonluk kemeri için rövanş maçında karşılaşacak.